LW12-16/1GS 16A 2 Position Combination Power Master Control Circuit Cam Switch 1 Pole 4 Screw 1Pcs
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
22
quantity
Product details
Category
Knife Switches1.Product Name:LW12-16/1GS 16A 1 Phase Universal Rotary Changeover Cam Switch2.Specification:Lacthing Selector ; Ui: 500V, Ith: 16A ; 1 Phase 4 Terminals2 Position (0-1)3.Rating :AC-15: Ue AC380V Ie 2.6ADC-13: Ue DC220V Ie 0.27A4.Panel size:67 x 67 mm,Install Size:48 x 48mm Current : 16AMaterial : PlasticSwitch Type : Universal SwitchModel Number : LW12-16/1GSFeatures : 1 PhaseItem Type : SWITCHES Rated insulation voltage(Ui) : 500VConventional heating current(Ith) : 16AUse category 1 : AC-15Rated working voltage(Ue) 1 : AC380VRated working current(Ie) 1 : 2.6AUse category 2 : DC-13Rated working voltage(Ue) 2 : DC220VRated working current(Ie) 2 : 0.27A